Могу ли Дупхастон и Лутенил погоршати акне? [Стручни савети]

Здраво. Мој проблем је што сам због недостатка менструације добио лек који садржи прогестерон Дупхастон, након чега су ми се акне погоршале, такође на рукама (у овом тренутку раније нису биле присутне). Сад имам Лутенил и бојим се да ће опет ескалирати. Могу ли ове врсте лекова погоршати акне или разлоге морате потражити негде другде и како ублажити те акне?

У описаним препаратима постоји могућност настанка акни. Посетите дерматолога да бисте организовали локалну терапију.

Имајте на уму да је одговор нашег стручњака информативан и неће заменити посету лекару.

Др Елзбиета Сзиманска, др

Дерматолог-венереолог. Бави се класичном и естетском дерматологијом. Ради као заменик управника на Клиници за дерматологију Централне клиничке болнице МУП-а и као директор за медицинска питања, Центар за превенцију и терапију у Варшави. Од 2011. године био је научни директор Постдипломских студија Варшавског медицинског универзитета „Естетска медицина“.

Ознаке:  Провери Здравље Лекови 

Занимљиви Чланци

add
close